Rytis Cicinas – viena ryškiausių ir ilgalaikių figūrų Lietuvos populiariojoje muzikoje, žinomas kaip estrados princas, kurio scena, įvaizdis ir energija tapo tautos kultūros dalimi.

Nuo kuklios pradžios Kauno muzikinio teatro scenoje iki tūkstantinių auditorijų.

Iš Kazlų Rūdos – į Lietuvos scenos viršūnę

Rytis Cicinas gimė 1973 m. balandžio 11 d. Kaune, tačiau augo Kazlų Rūdoje, kur nuo mažens domėjosi mokslu ir svajojo tapti chirurgu.

Mokėsi Kazlų Rūdos vidurinėje mokykloje ir baigė vietos muzikos mokyklą, kur įgijo pirmuosius rimtus muzikinius pagrindus.

Krikšto motinos paskatintas, Cicinas įstojo į Juozo Gruodžio konservatoriją, kur mokėsi dirigavimo, tačiau jo tikrasis pašaukimas netrukus pasuko jį į dainavimą.

Karjeros pradžioje Rytis dainavo Kauno muzikiniame teatre, tačiau tikrasis proveržis įvyko, kai lankydamas fotomodelių kursus, susipažino su restorano „Žaliasis kalnas“ šokėja, kurios dėka gavo kvietimą dainuoti restorane.

Nuo to laiko jis dirbo vienu metu teatre, restorane ir kavinėje, rinkdamasis vis daugiau sceninės patirties.

Rytis Cicinas – nenukarūnuotas Lietuvos estrados princas

Svarbi pažintis buvo su žinoma dainininke Nijole Tallat-Kelpšaite, kuri pasiūlė jam dainuoti duetu.

Trijų metų bendros veiklos laikotarpis buvo kūrybiškai produktyvus ir sustiprino Ryčio, kaip atlikėjo, pasitikėjimą savimi.

Po darbo su Tallat-Kelpšaite, Rytis pasirinko solinį kelią. Pirmieji koncertai buvo nedideli – vos 30–50 žmonių auditorijos, tačiau Cicinas išsiskyrė ryžtingumu ir užsispyrimu.

Norėdamas pritraukti publiką, jis dirbo be pertraukų, investavo į sceninį įvaizdį – ėmė pirkti prabangius kostiumus, segėjo ilgus apsiaustus, drąsiai eksperimentavo su įvaizdžiu.

Tuomet tai buvo neįprasta ir rizikinga, tačiau būtent ši drąsa padėjo jam tapti išskirtiniu ir greitai išpopuliarėti.

Šlagerių karalius ir visos Lietuvos favoritas

2003 m. Rytis Cicinas buvo tituluotas Lietuvos šlagerių karaliumi, šalia šlagerių karalienės Giulijos, su kuria vėliau kartu surengė koncertinį turą po Lietuvą.

Ryčio koncertai vyksta sausakimšose salėse, o jo dainos skamba ne tik didžiuosiuose renginiuose, bet ir vestuvėse, miestų šventėse, kaimų kultūros centruose.

Jis tapo visos Lietuvos atlikėju, gebančiu sujungti skirtingas kartas viena emocine muzika.

Dainos „Meilės laivas“, „Neliesk mano damos“, „Šokis lietuje“ – tai ne tik hitai, bet ir muzikiniai simboliai, kuriuos gali niūniuoti kiekvienas.

Cicino repertuaras jungia romantiką, popšlagerinį skambesį, lietuvišką širdį ir žiupsnį ironijos.

Jo dainų tekstų ir muzikos autorius – prodiuseris Dalius Pletniovas, su kuriuo bendradarbiavimas tapo vienu stabiliausių tandemo pavyzdžių Lietuvos muzikoje.

Scenos stilius, aistra ir šeima

Rytis Cicinas garsėja ne tik dainomis, bet ir ekstravagantiškais scenos apdarais, prabangiais automobiliais, spalvingu įvaizdžiu, kurį puoselėja sąmoningai.

Tai – dalis jo sceninio meno: sukurti ne tik garsą, bet ir vaizdą, emocinį įspūdį.

Su ilgamete gyvenimo drauge Neringa Kavaliauskaite Rytis augina sūnų Adą, gimusį 2009 m. Šeima – svarbi jo gyvenimo dalis, kurią stengiasi saugoti nuo pernelyg didelio viešumo.

Rytis Cicinas – vienas iš tų atlikėjų, kurie gyvai dainuoja savo koncertuose, o fonogramas naudoja tik esant nenumatytoms aplinkybėms, pavyzdžiui, per televizijos filmavimus ar nepalankiu oru koncertuojant lauke.

Šis principingas požiūris į scenos darbą pelnė jam pagarbą tiek kolegų, tiek žiūrovų tarpe.

Instagram: rytiscicinas_official

Tomas Balselis
Tomas Balselis – muzikos temomis rašantis žurnalistas, puikiai išmanantis Lietuvos muzikinį ir kultūrinį kontekstą. Tomas yra tikras savo srities žinovas, atidžiai sekantis kultūrinius įvykius ir gebantis juos įžvalgiai perteikti skaitytojams.

Komentuoti

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia