Giulija – viena ryškiausių Lietuvos popmuzikos scenos figūrų, kurios vardas nuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos iki šių dienų siejamas su jautriomis baladėmis, profesionalumu ir ištikimybe savo klausytojams.

Jos balsas, kūryba ir scena – tai daugiau nei muzika, tai – emocinis ryšys, augęs kartu su tūkstančiais gerbėjų.

Giulijos muzikinis kelias buvo neeilinis. Jos pirmasis dainavimo vadovas buvo Gintautas Radzevičius, kuris padėjo formuoti jos muzikinį skonį ir kūrybinę kryptį.

Pirmieji žingsniai scenoje – konkursai ir grupė „Prologas“

1987 m. Giulija dalyvavo prestižiniuose konkursuose: „Vilniaus bokštai“ ir „Sidabriniai balsai“, kur pademonstravo savo vokalinį pajėgumą ir pelnė publikos simpatijas.

Nuo 1992 m. ji tapo popgrupės „Prologas“ nare, su kuria dalyvavo 1993 ir 1994 metų „Pop Art“ festivaliuose.

Šiuo laikotarpiu Giulija aktyviai koncertavo visoje Lietuvoje bei su grupe surengė pasirodymus ir Lenkijoje, taip įtvirtindama tarptautinį matomumą.

1995 m. Giulija paliko grupę „Prologas“ ir išleido pirmąją solinę kasetę „Sapnų saloje“, kurios didžiąją dalį dainų sukūrė pati.

Giulija – Lietuvos popmuzikos diva, kuri dainuoja iš širdies

Tai buvo emocingas, savitas albumas, kuris padėjo pamatus jos, kaip autorės ir atlikėjos, statusui.

1996 m. „Pop Art“ festivalyje Giulija buvo pripažinta geriausia vokaliste. Tai – profesionalų bendruomenės įvertinimas, kuris patvirtino jos išskirtinumą.

Rekordiniai albumai ir nacionalinis populiarumas

1997 m. Giulija išleido savo antrąją kasetę „Nebebus tavęs“, kuri tapo rekordiškai perkamiausiu albumu Lietuvoje tuo laikotarpiu.

Šis albumas ne tik įtvirtino Giulijos vardą scenoje, bet ir atvėrė platesnes kūrybines galimybes.

1998 m. pasirodė trečiasis albumas „Suraski mane“, o 1999 m. – „Greitai bėga laikas“, su kuriuo buvo surengtas turas po visą Lietuvą su muzikantų grupe.

Projektas sulaukė didžiulio dėmesio ir stipraus klausytojų palaikymo.

Giulijos kūrybinė veikla nesibaigė tik koncertais. Ji vedė muzikinę televizijos laidą „Iš širdies su Giulija“ per BTV, kurią pati ir prodiusavo. Ši laida buvo skirta ne tik muzikai, bet ir nuoširdžiam pokalbiui su žiūrovu.

2001 m. Giulija išleido albumą „O tu dainuok“, kuris tęsė jos stilių – lyriškas tekstas, stiprus vokalas, emocionalumas. Iki šiol ji yra surengusi daugiau kaip 500 solinių koncertų.

Be savo karjeros, Giulija taip pat prodiusuoja savo dukros Monikos Falcon muzikinius albumus ir rūpinasi jos įvaizdžiu, tęsdama šeimos muzikos tradicijas.

Kuo Giulija išsiskiria Lietuvos muzikos pasaulyje?

  • Dainų autorė ir atlikėja – daugelį savo kūrinių ji kuria pati.
  • Populiarumo tęstinumas – jos vardas išliko aktualus nuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos iki šiandien.
  • Gyvas emocinis ryšys su publika – tiek koncertuose, tiek per ekraną.
  • Stiprus balsas ir nuoširdumas – jos dainos sklinda „iš širdies“.
  • Daugiabriaunė veikla – dainavimas, televizija, prodiusavimas.

Instagram: giulija_o_tu_dainuok




Adelė Bukaitė
Adelė garsėja ne tik meistrišku rašymo stiliumi, bet ir kritiniu požiūriu, gebėjimu apžvelgti muziką plačiame kultūriniame ir istoriniame kontekste. Ji puikiai išmano lietuviškos muzikos raidos etapus, dažnai grįžta prie primirštų vardų ar atgimstančių stilių, taip užtikrindama, kad mūsų kultūrinė atmintis išliktų gyva.

Komentuoti

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia