Laima Lapkauskaitė – viena iš tų tyliai, bet tvirtai Lietuvos muzikinę kultūrą kūrusių asmenybių. Jos balsas, pedagoginė įžvalga ir prodiuserinė patirtis nulėmė ne vienos scenos žvaigždės iškilimą.
Gimusi 1960 m. liepos 6 d. Kybartuose, Vilkaviškio rajone, Laima jau vaikystėje jautė glaudų ryšį su muzika.
Pirmuosius muzikinius žingsnius ji žengė Vilkaviškio muzikos mokykloje, kur mokėsi 1972–1976 metais.
Vėliau sekė studijos Kauno Juozo Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje, kur jaunoji Laima gilinosi į muzikinę teoriją, atlikimo pagrindus ir pedagogiką.
Tačiau jos kelias neapsiribojo vien mokykliniais suolais. 1981–1986 m. ji studijavo chorinį dirigavimą Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, dabar vadinamoje Lietuvos muzikos ir teatro akademija.
Čia jos mentoriumi tapo žymus profesorius Konradas Kaveckas, kuris padėjo suformuoti Lapkauskaitės požiūrį į muzikos perteikimą, interpretaciją ir darbo kultūrą.
Dar studijų metu Laima dirbo muzikos mokytoja Vilkaviškio ir Marijampolės muzikos mokyklose, kur greitai išgarsėjo kaip itin profesionali vaikų kolektyvų vadovė.
Laima Lapkauskaitė sugebėjo ne tik įžiebti vaikų entuziazmą, bet ir iš jų išauginti talentingus atlikėjus.
1991 metais Marijampolėje ji įkūrė legendinį vaikų popchorą „O lia lia“ – pirmąjį tokio pobūdžio kolektyvą Lietuvoje.
„O lia lia“ – proveržis vaikų muzikos kultūroje
Popchoras „O lia lia“ tapo kultūriniu reiškiniu: jo sėkmė paskatino analogiškų kolektyvų kūrimąsi visoje Lietuvoje.
Vaikų muzikos scenoje iki tol dominavo akademinė kryptis, tačiau Laimos vadovaujamas choras įnešė naujų vėjų – estradinį žanrą, choreografiją, šou elementus.
Kolektyvas greitai tapo žinomas per visą šalį, pasirodydavo televizijoje, festivaliuose, įrašė dainas, kurias dainavo tūkstančiai vaikų.
Nuo 1995 m. Laima Lapkauskaitė pradėjo organizuoti vaikų estradinės dainos festivalį „Laumės juosta“, kuris ilgainiui tapo vienu svarbiausių vaikų muzikos renginių Lietuvoje. Ši iniciatyva skatino kūrybą, kūrė platformą jauniesiems atlikėjams ir stiprino regioninę kultūros politiką.
Nuo solinės karjeros iki žvaigždžių prodiusavimo
Laima Lapkauskaitė pati įrašė keletą solinių albumų. Pirmąjį jų – 1993 metais, bendradarbiaudama su aranžuotoju ir prodiuseriu Gediminu Zujumi. Nors dainavimas nebuvo pagrindinė jos veikla, Laimos balsas, stilius ir muzikinis jautrumas buvo vertinami klausytojų, ypač tų, kurie domėjosi švelnesne, lyriška pop muzika.

Tačiau tikrasis Laimos indėlis – žmonės, kuriuos ji išugdė ir atvedė į sceną. Jos mokiniais buvo tokie žinomi vardai kaip:
- Neringa Nekrašiūtė,
- Paulius Sinkevičius,
- popgrupės „Mokinukės“ (vėliau – „Studentės“) narės,
- scenos duetų Marius Jampolskis ir Irūna Puzaraitė vadybininkė ir prodiuserė.
Laima Lapkauskaitė ne tik ruošė juos muzikiškai, bet ir padėjo jiems atrasti sceninę laikyseną, įvaizdį, emocinį kontaktą su publika.
Kaip prodiuserė ji yra reikli, bet kartu jautri – geba ne tik kurti, bet ir apsaugoti jaunuosius nuo scenos pasaulio pavojų.